Hakkımızda

Hakkımızda

Koyuncu Ticaret Anonim Şirketi, 1977 yılında sınai gaz üreticisi ve sağlayıcısı olarak sektöre giriş yaptı. 1990'lı yıllara kadar hava gazları ve asetilen ağırlıklı faaliyet gösteren Koyuncu'nun ilk gaz üretim tesisi Eskişehir’de kuruldu.

Ardından firma ana operasyonunu İstanbul'a taşıyarak Anadolu yakasında az sayıda bulunan dolum tesislerinden birini kurmuş oldu. 1990’lı yıllarda kaynak gazı karışımlarına odaklanarak bu alanda uzun yıllar lider konumda tüm Türkiye'deki gaz firmalarına hizmet verdi.

2000’li yılların başında ana faaliyetini gaz ekipmanı ithalat ve ihracatına çeviren Koyuncu, birçok uluslararası firmanın Türkiye temsilciliğine sahiptir. Gaz ekipmanlarının yanı sıra, semi-trailer ve ISO tanklarla çevre ülkelere sıvılaştırılmış sınai gaz satışı da yapmaktadır.

12’si lisanslı olmak üzere 50'yi aşkın uzman personele sahiptir. Dudullu Organize Sanayi Bölgesindeki 2 bin metrekarelik merkez ofisinin yanısıra Dilovası-Gebkim Kimyacılar İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 5 bin metrekarelik modern üretim sahasına sahip olan firmamızın en yeni teknolojik cihazlarla donatılmış "Özel ve Yüksek Saflıktaki Gazlar Tesisi" sadece ülkemizin değil yurtdışının da bu yöndeki taleplerini karşılamaktadır.

Koyuncu Tic. A.Ş’nin kurucusu Önder KOYUNCU, aynı zamanda ulusal gaz firmalarını tek çatı altında toplayan Sınai ve Tıbbi Gazcılar Derneği, GAZDER’in de kurucusudur.